Bomen langs de Zuiderkroon
Wie de afgelopen dagen langs de Zuiderkroon, ter hoogte van de Boogschutter, is gekomen, heeft zich wellicht afgevraagd waarom daar een grote bult zwart zand ligt. Die bult is het begin van een vergroening van dit deel van de wijk.
Langs de Zuiderkroon, vanaf ongeveer Schorpioen tot aan de Melkweg, worden in totaal 24 bomen geplant. Deze aanplant is bedoeld als compensatie voor bomen die eerder zijn gekapt, zowel in Woldwijck als elders in de gemeente Midden-Groningen.
Recent zijn leden van de Bewonerscommissie Woldwijck-Midden, samen met medewerkers van de gemeente en het aannemersbedrijf, ter plaatse geweest om de locaties van de bomen te bepalen. Met behulp van piketpalen is een indicatie gegeven van waar de bomen zullen komen te staan.
Door deze plaatsing ontstaat een laanstructuur, waarbij bewust ruimte is vrijgehouden voor het zeer gewenste fiets- en wandelpad langs de Zuiderkroon. Dit pad is belangrijk voor de verkeersveiligheid van schoolgaande kinderen en voor wandelaars die hier gebruik van willen maken.
De keuze van de bomen is divers. Er worden verschillende soorten aangeplant, waaronder iepen en eiken, wat bijdraagt aan een gevarieerd en toekomstbestendig groenbeeld in de wijk.
Voor de leden van de Bewonerscommissie was het een zinvol half uur, opnieuw besteed aan het meedenken over en verbeteren van de leefomgeving in Woldwijck. Met deze aanplant krijgt de Zuiderkroon niet alleen meer groen, maar wordt ook rekening gehouden met veiligheid en toekomstplannen voor de wijk.